Aktualne stawki godzinowe

kalkulacja kosztów robocizny

/ aktualizacja: 15.09.2022 /

Elektro_Instalator z uprawnieniami SEP w zakresie dozoru i eksploatacji - 60zł/h (netto)  -> 73,80 zł/h (brutto)

Stawka roboczogodziny uwzględnia drobne materiały instalatorskie i eksploatacyjne (np. końcówki robocze elektronarzędzi, worki do odkurzaczy, itp.) nie wykazane w kosztorysie wstępnym świadczonej usługi.

Pomocnik Instalatora /niechętnie, w razie konieczności/ - 25zł/h (netto) -> 30,75zł/h (brutto)

 

Elektronik, Informatyk - 100zł/h (netto)  -> 123 zł/h (brutto)

Stawka godzinowa stosowana na etapie uruchomienia, konfiguracji i serwisowania systemów teleinformatycznych lub innych, wymagających odpowiedniej wiedzy fachowej i kierunkowego oprzyrządowania.

 

Usługi ekspresowe - poniżej 3 roboczogodzin - pierwsza roboczogodzina x2

Do usług ekspresowych zaliczamy, przede wszystkim, wezwania w trybie awarii. Likwidacja usterki z reguły nie jest czasochłonna, natomiast przygotowania do wyjazdu trwają dłużej niż do prac wcześniej zaplanowanych.

 

W przypadku wyjazdów dalszych /poza granice gminy/ koszty logistyczne wyliczamy posługując się kalkulatorem kosztów dojazdu.

Nie sztuką jest zakup kamery, centralki alarmowej, syrenki, kilku czujników PIR i powieszenie ich na ścianach... Sztuką jest właściwie ocenić ryzyko wystąpienia włamania, odpowiednio dobrać elementy systemu zabezpieczeń, właściwie je zainstalować i skonfigurować... Wszystko po to, by właściwie chronić życie i mienie domowników oraz żeby Inwestor /najzwyczajniej w świecie/ nie przepłacił...

Najważniejszym i często niedocenianym zespołem czynności poprzedzających budowę profesjonalnego systemu alarmowego jest tzw. ANALIZA RYZYKA. To w trakcie Analizy określane są potencjalne kierunki ataków oraz sugerowane sposoby ich wykrycia. Dobrze, gdy czynności analityczne wykonuje specjalista. Jeszcze lepiej, gdy specjalistą jest emerytowany policjant, który życie zawodowe spędził w wydziałach kryminalnych... Tak dzieje się w Erster...

Wynikiem końcowym Analizy jest dobór, odpowiednich dla obiektu, elementów Systemu. To na tym etapie podejmowane są decyzje o ilości i rozmieszczeniu czujników oraz preferowanym rodzaju komunikacji (przewodowa lub bezprzewodowa).

Wielkiej różnorodności w doborze central alarmowych właściwie nie ma. Instalujemy TYLKO sprawdzone, polskie konstrukcje, które od lat chronią nasze domy. Po pierwsze, ze względu na jakość, po wtóre - na dostępny niemal "od ręki" serwis, a po trzecie, ze względu na obszerną, polskojęzyczną dokumentację.

Dopełnieniem systemów zabezpieczeń jest monitoring wizyjny. W zależności od potrzeb i zasobności portfela Inwestora instalujemy kamery analogowe, cyfrowe oraz /dedykowane do zastosowanych kamer/ urządzenia rejestrujące.

 


Artykuły powiązane:

- Systemy alarmowe

- Inteligentne domy odstraszają złodziei

- Systemy monitoringu | Monitoring IP

Gdyby zapytać elektryka, co kryje się pod pojęciem "niskie napięcie", ten bez namysłu odpowie: 230-400VAC. To oczywista prawda, lecz w żargonie instalatorskim "instalacją niskonapięciową" określa się instalację pracującą w zakresie napięć "dotykowych", bezpiecznych dla zdrowia i życia użytkownika /max: 50VAC/...

Instalacje niskonapięciowe w biurach i budynkach mieszkalnych to temat rzeka. Począwszy od zwykłego dzwonka, domofonu lub wideodomofonu, poprzez instalację anten telewizyjnych lub satelitarnych, różnego rodzaju czujników bądź sterowników aż po rozbudowane szkielety: informatyczne, audiowizualne, alarmowe, monitoringu wizyjnego, itd... - to właśnie "niskonapięciówka"...

W większości jesteśmy elektronikami, więc z łatwością rozwiązujemy problemy, które wymagają "odrobiny" specjalistycznej wiedzy fachowej.

Elektronika to profesja ludzi o szczególnych predyspozycjach... Nawet niewielki błąd, przeoczenie lub zaniedbanie jest przyczyną braku lub wadliwego działania konstruowanego układu. Jeżeli takie predyspozycje łączą się z zamiłowaniem do wykonywania prac instalatorskich i ogólnobudowlanych, wymagających tzw. "złotych rąk", efekt może być tylko jeden...

E jak Elektryk.PL
Właścicielem serwisu jest FachTech