Elektroniczne systemy zabezpieczeń

Nie sztuką jest zakup kamery, centralki alarmowej, syrenki, kilku czujników PIR i powieszenie ich na ścianach... Sztuką jest właściwie ocenić ryzyko wystąpienia włamania, odpowiednio dobrać elementy systemu zabezpieczeń, właściwie je zainstalować i skonfigurować... Wszystko po to, by właściwie chronić życie i mienie domowników oraz żeby Inwestor /najzwyczajniej w świecie/ nie przepłacił...

Najważniejszym i często niedocenianym zespołem czynności poprzedzających budowę profesjonalnego systemu alarmowego jest tzw. ANALIZA RYZYKA. To w trakcie Analizy określane są potencjalne kierunki ataków oraz sugerowane sposoby ich wykrycia. Dobrze, gdy czynności analityczne wykonuje specjalista. Jeszcze lepiej, gdy specjalistą jest emerytowany policjant, który życie zawodowe spędził w wydziałach kryminalnych... Tak dzieje się w FachTech...

Wynikiem końcowym Analizy jest dobór, odpowiednich dla obiektu, elementów Systemu. To na tym etapie podejmowane są decyzje o ilości i rozmieszczeniu czujników oraz preferowanym rodzaju komunikacji (przewodowa lub bezprzewodowa).

Wielkiej różnorodności w doborze central alarmowych właściwie nie ma. Instalujemy TYLKO sprawdzone, polskie konstrukcje, które od lat chronią nasze domy. Po pierwsze, ze względu na jakość, po wtóre - na dostępny niemal "od ręki" serwis, a po trzecie, ze względu na obszerną, polskojęzyczną dokumentację.

Dopełnieniem systemów zabezpieczeń jest monitoring wizyjny. W zależności od potrzeb i zasobności portfela Inwestora instalujemy kamery analogowe, cyfrowe oraz /dedykowane do zastosowanych kamer/ urządzenia rejestrujące.

 


Artykuły powiązane:

- Systemy alarmowe

- Inteligentne domy odstraszają złodziei

- Systemy monitoringu | Monitoring IP

E jak Elektryk.PL
Właścicielem serwisu jest FachTech