"Udzielamy trzyletniej gwarancji na wykonane prace instalatorskie w ramach realizacji przedmiotowego zadania. Gwarancja obejmuje odpowiedzialność z tytułu wad tkwiących w użytych materiałach i urządzeniach, wadliwego wykonania prac oraz szkód powstałych w związku z wystąpieniem wady.

Za początek okresu ochrony gwarancyjnej przyjmuje się datę wystawienia faktury VAT za wykonane usługi.

W przypadku instalowanego sprzętu/osprzętu elektrycznego i elektronicznego obowiązuje termin gwarancji zadeklarowany przez producenta /dystrybutora/. Czynności związane z ewentualnym postępowaniem gwarancyjnym realizowane są przez Erster."

 

Taki, standardowy, zapis umieszczany jest w każdej z naszych ofert.

Warto jednak wiedzieć, że nasz okres ochronny można znakomicie wydłużyć realizując okresowe przeglądy serwisowe, których cykliczność uzależniona jest od rodzaju instalacji. Mamy wówczas do czynienia z tzw. gwarancją warunkową.

Gwarancja zostaje automatycznie przedłużona do pięciu lat pod warunkiem, że okresowe przeglądy wykonywane są w następujących cyklach:

  • systemy prezentacyjne i audiowizualne z zastosowaniem projektorów oraz systemy radiowe, wymagające monitoringu stanu akumulatorowych źródeł zasilania - raz w roku
  • systemy nagłośnieniowe, radiowęzłowe oraz niskonapięciowe - co dwa lata
  • instalacje elektryczne (pomiary okresowe) - przed upływem trzech lat (następnie co pięć lat)

Naziemna Telewizja Cyfrowa

DVB-T2 H.265 HEVC

od 27 czerwca 2022 w całej Polsce

Długo by się rozpisywać, jakie to "ochy" i achy" obiecywane są w związku z zaplanowaną na pierwszą połowę 2022 roku przesiadkę na nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej, a sprawa jest banalna - po wprowadzeniu w Polsce technologi 5G telewizja musi zwolnić pasmo częstotliwościowe wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne.

Właściciele telewizorów wyprodukowanych po roku 2019-tym w zasadzie mogą spać spokojnie (oczywiście, o ile nie kupili odbiornika na jakiejś niesamowitej wyprzedaży), ponieważ urządzenia te winny już być fabrycznie dostosowane do nowego standardu. Przełączą się same. Koniecznym będzie tylko ponowne przeskanowanie kanałów. Jednakże będą zdarzać się niespodzianki, bo część tych odbiorników, owszem, będzie dostosowana do standardu DVB-T2, tyle że będą obsługiwały kodek H.264 (AVC) a nie H.265 (HEVC).

Gorzej ma się sprawa, jeżeli chodzi o odbiorniki starsze, których jest znakomita większość... Konieczna będzie inwestycja w odpowiedni tuner...

Modeli tunerów DVB-T2 z kodekiem HEVC jest wiele. Mogą to być pokaźne urządzenia wolnostojące lub niewielkie, kompaktowe konstrukcje instalowane w tylnej części telewizora - niewidoczne dla użytkowników. Ważnym jest, żeby w ukompletowaniu znajdował się pilot, posiadający możliwość "nauczenia się" kilku podstawowych komend od standardowego pilota telewizyjnego. Wówczas do obsługi telewizora i tunera użytkownicy korzystać będą z jednego pilota, tyle że nowszego...

Może się zdarzyć, że niektóre tunery potrzebowały będą silniejszego sygnału niż pochodzący z zastanej instalacji antenowej. Przyczyn może być co najmniej kilka: np. wadliwy tuner, antena lub słabej jakości kabel koncentryczny, który skutecznie ogranicza pasmo częstotliwościowe.

Od 2021 roku testujemy różne modele tunerów DVB-T2 HEVC. Naszym Klientom polecamy jedynie sprawdzone i godne polecenia rozwiązania.

godziny pracy: 7:00 - 19:00 (poniedziałek - sobota)

+48 668 055 364

lub

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Robert i Natalia Trzmiel
 
baza wyjazdowa
05-071 Sulejówek, ul. Marii Konopnickiej 61
 
rachunkowość, kadry, obsługa prawna
Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"
00-503 Warszawa, ul. Żurawia 6/12 lok. 766
NIP: 5213641211

 

>>> Klauzula informacyjna RODO w zakresie przetwarzania danych osobowych <<<

 

E jak Elektryk.PL
Właścicielem serwisu jest FachTech