Przerwa urlopowa: 14 - 24 czerwca

Uwielbiamy wypoczywać poza zasięgiem i z dala od internetu... Na Państwa maile odpowiemy niezwłocznie po powrocie...

Podłączanie płyt indukcyjnych

Znakomita większość producentów płyt indukcyjnych wymaga, by podłączenia do sieci elektroenergetycznej dokonał instalator posiadający aktualne świadectwo kwalifikacyjne, uprawniające do dokonywania tego typu czynności. (uprawnienia ważne są przez pięć lat, po upływie których należy ponownie odbyć szkolenie i przystąpić do egzaminu) Fakt profesjonalnego podłączenia urządzenia musi zostać udokumentowany w karcie gwarancyjnej w postaci: pieczątki, podpisu oraz numeru uprawnień instalatora, w przeciwnym razie właścicielowi płyty grozi utrata gwarancji.

W Internecie można znaleźć dziesiątki "poradników", w jaki sposób dokonać "fachowego" podłączenia płyty bez udziału fachowca... Oczywiście - da się, toć nie święci garnki lepią, tylko czy warto ryzykować? A ryzyko jest wielopłaszczyznowe: można stracić gwarancję, uszkodzić urządzenie, spalić instalację elektryczną i co najważniejsze; szafować zdrowiem i życiem nie tylko swoim, ale i współmieszkańców. Warto zignorować tyle zagrożeń, żeby trochę zaoszczędzić? Pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi...

Nie mamy zamiaru zanudzać Państwa informacjami o napięciach jedno lub trójfazowych, mocach przyłączeniowych i zabezpieczeniach nadprądowych. Nie napiszemy nic o wymaganych przekrojach przewodów instalacyjnych, wydzielonych obwodach, sieciach TN-C, TN-S, PEN'ach, PE i N'ach i wielu innych, ciekawych zagadnieniach... Natomiast napiszemy jak niewiele Wam potrzeba, żeby zapewnić sobie tzw. św. spokój...

Doradztwo przedzakupowe

Jeżeli nie macie, Państwo, zielonego pojęcia o sieciach elektroenergetycznych i płytach indukcyjnych, albo to pojęcie jest mgliste warto zadzwonić na 668 055 364 i umówić przyszłego instalatora na wizytę wstępną. W ramach wizyty zostanie przeprowadzona kompleksowa inspekcja Waszej instalacji elektrycznej, wynikiem której będzie określenie parametrów technicznych, które winna posiadać płyta oraz wyrażone zostaną sugestie odnośnie ewentualnej modyfikacji instalacji elektrycznej pod kątem przyłączenia "indukcji". Bazowania na "wiedzy" i doradztwie pracowników działów obsługi klienta w sklepach AGD raczej odradzamy.

Podłączenie płyty indukcyjnej oraz wpis w karcie gwarancyjnej.

Usługa polega na przyłączeniu odbiornika do istniejącej, dedykowanej puszki instalacyjnej za pośrednictwem przewodu dostarczonego wraz z urządzeniem, uruchomieniu płyty oraz poświadczeniu wykonania usługi w karcie gwarancyjnej.

>>> W przypadku, gdy producent urządzenia wymaga instalacji w obwodzie zasilania wielobiegunowego rozłącznika serwisowego lub/i innych środków zabezpieczających, dokonujemy montażu pobierając dodatkową opłatę za robociznę i dostarczone podzespoły.

>>> W przypadku konieczności przedłużenia przewodu lub wykonania innych czynności elektroinstalacyjnych pobierana jest dodatkowa, niewielka, opłata.

E jak Elektryk.PL
Właścicielem serwisu jest FachTech